ASGARD EEH Sp. z o.o.

ul. Jana Kasprowicza 30A

05-800 Pruszków

Co powinieneś wiedzieć:

Technologia - czyli trwały i odpowiednio szczelny dom

CELULOZA - po co?

Odwiedź nas na Facebooku 

 

przegrody budynków Asgard EEH

2

1

3

4

5

6

7

 

1. Zewnętrzna warstwa dekoracyjna

2. Przestrzeń wentylacyjna

3. Membrana wiatroizolacyjna

4. Konstrukcja ściany wypełniona termoizolacją z dodatkowym łaceniem poziomym.

5. Paroizolacja

6. Przestrzeń instalacyjna

7. Warstwa wykończeniowa – płyty kartonowo-gipsowe, bądź

wodoodporne płyty budowlane w pomieszczeniach wilgotnych.

 

 

 

 

1.Zewnętrzna warstwa dekoracyjna

Stosujemy najwyższej jakości deski elewacyjne, w wybranym przez klienta gatunku drewna,

kształcie oraz odcieniu. W przypadku ścian wykończonych płytkami ceglanymi bądź tynkiem

stosujemy zamiast okładziny drewnianej wodoodporne płyty cementowe. Bezkonkurencyjną

trwałość elewacji drewnianych zapewnia zastosowanie niestruganych desek ze Szwecji,

co umożliwia nałożenie grubej powłoki farby, doskonale związanej z podłożem poprzez wióry.

Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane w Skandynawii zapewniając wieloletnią trwałość

ścian bez żadnych zabiegów konserwacyjnych

 

2.Przestrzeń wentylacyjna

Niezwykle istotna dla prawidłowego odprowadzania wilgoci z przegrody i maksymalnego wydłużenia okresu eksploatacji budynku. Otrzymana jest przez zastosowanie kontrłat z drewna konstrukcyjnego klasy C24

3.Membrana wiatroizolacyjna

Zapewnia wiatroszczelność przegrody i jej odporność na zewnętrzne warunki atmosferyczne, ponadto posiada bardzo wysoki współczynnik dyfuzyjności, a więc pozwala na swobodne odprowadzenie wilgoci z przegrody do pustki wentylacyjnej. Wszelkie łączenia membrany i przejścia instalacji sklejone są systemowymi taśmami.

4.Konstrukcja ściany wypełniona termoizolacją

Do budowy budynków szkieletowych stosujemy najlepsze surowce, używamy wyłącznie drewna skandynawskiego klasy C24, co gwarantuje niezawodność konstrukcji oraz wytrzymałość zgodną z obliczeniami projektowymi. Izolację termiczną wykonujemy z wełny mineralnej w płytach, używając materiałów renomowanych firm jak Rockwool oraz Isover o bardzo niskim współczynniku przewodzenia ciepła (0,034 W/mK) oraz o wysokiej gęstości. Do konstrukcji budynku zamocowana jest dodatkowa warstwa izolacji termicznej o grubości 50 mm, ułożona poziomo pomiędzy łatami 45x45 mm. Celem tego rozwiązania jest eliminacja mostków termicznych konstrukcji nośnej budynku.

5.Paroizolacja

To niezwykle istotny element przegrody, często zaniedbywany przez wykonawców. Jego zadaniem jest maksymalne ograniczenie przedostawania się wilgoci do wewnątrz przegrody, oraz zapewnienie szczelności powietrznej budynku. Stosujemy materiały o bardzo wysokim współczynniku oporu dyfuzyjnego, starannie połączone systemowymi taśmami, z uszczelnieniem wszelkich przejść instalacji przez przegrody oraz łączeń paroizolacji ze stolarką okienną . Na życzenie klienta może zostać użyta folia alutherm quattro dodatkowo znacznie poprawiająca współczynnik przenikalności cieplnej przegrody, bądź paroizolacja z ekranem odbijającym promieniowanie podczerwone, bardzo korzystna przy wyborze wariantu ogrzewania elektrycznego budynku. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności stosujemy paroizolację o zmiennym oporze dyfuzyjnym, pozwalającą się przedostać do szczeliny wentylacyjnej wilgoci zbierającej się za okładziną z płytek ceramicznych.

6.Przestrzeń instalacyjna

Jest to przestrzeń wyznaczona rzędem łat 45x45mm z drewna konstrukcyjnego C24 służąca poprowadzeniu instalacji elektrycznej oraz elementów instalacji wod-kan-c.o. bez wykonywania ich przejść przez paroizolację. To rozwiązanie zdecydowanie zwiększa szczelność budynku. Wypełniamy ją dodatkową warstwą wełny mineralnej.

7. Warstwa wykończeniowa – płyty kartonowo-gipsowe, bądź wodoodporne płyty budowlane w pomieszczeniach wilgotnych.

Do wykonania ostatecznej warstwy przekroju ściany stosujemy produkty marki Rigips (4Pro Fire - typ PPOŻ) oraz Ultrament. W pomieszczeniach wilgotnych doskonale się sprawdzają płyty budowlane, które są materiałem nieulegającym degradacji pod wpływem wilgoci. Na życzenie klienta stosujemy ściany i sufity wykończone drewnem, rezygnujemy wtedy również z warstwy płyt MFP/sklejki.

Naciśnij numer, aby zobaczyć opis