ASGARD EEH Sp. z o.o.

ul. Jana Kasprowicza 30A

05-800 Pruszków

Co powinieneś wiedzieć:

Technologia - czyli trwały i odpowiednio szczelny dom

CELULOZA - po co?

Odwiedź nas na Facebooku 

 

KONTAKT

Czy są Państwo zainteresowani budową takiego domu? Zapraszam do współpracy.

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu możemy sprostać bardzo wymagającym i trudnym realizacjom. Naszym celem jest dostarczenie domu zdrowego i energooszczędnego, który będzie służył jego mieszkańcom nie przez jedno, ale kilka pokoleń.

Asgard EEH zajmuje się budową energooszczędnych domów szkieletowych w centralnej Polsce. Chcemy aby nasze domy spełniały potrzeby i oczekiwania jego użytkowników, dlatego chętnie budujemy według indywidualnych projektów naszych klientów. 

 

postanowiłem powrócić do Ojczyzny i propagować sztukę budowy w technologii skandynawskiej ściany wentylowanej. Nawiązaliśmy współpracę w wieloma polskimi architektami, konstruktorami i wykonawcami. Wielu z nich odwiedzało nasze realizacje w Norwegii, zgłębiając wiedzę i polepszając w ten sposób jakość swoich usług w Polsce. W tym właśnie czasie, już po wieloletnim doświadczeniu, powstała firma Asgard EEH, którą chciałem Państwu przedstawić.

W sumie dostarczyliśmy pod klucz ponad 100 energooszczędnych domów szkieletowych. Były to budynki o zróżnicowanej powierzchni, począwszy od małych (około 120 m2), przez średnie, do bardzo wymagających konstrukcji (ponad 350m2) z płaskimi dachami. Budowaliśmy domy w różnym stylu – klasyczne skandynawskie lub na przykład budynki w stylu nowoczesnych stodół. Po 20 latach emigracji, między innymi ze względu na rosnące zapotrzebowanie na EDS w Polsce

Pracując w w/w firmie w Polsce zacząłem sezonowo wyjeżdżać do Szwecji, gdzie po raz pierwszy zetknąłem się z technologią skandynawskiej ściany wentylowanej. Jako młody człowiek poznawałem i uczyłem się na nowo budownictwa szkieletowego. W 2004 roku wyjechałem na stałe do Szwecji, gdzie założyłem firmę zajmującą się renowacją starych i budową nowych domów jednorodzinnych dla jednego z największych producentów domów w Szwecji. W 2008 roku postanowiłem na stałe przenieść się do Norwegii, gdzie mieszkam do dziś. Dzięki sporemu doświadczeniu i wysokiej jakości usług mogłem wejść we współpracę z kolejnym szwedzkim producentem EDS, który aktualnie wchodził ze swoimi domami na rynek norweski. Wybudowaliśmy dla nich pierwszy dom na zachodnim wybrzeżu Norwegii, a wysoka jakość domów w stosunku do ceny przyczyniła się do szybkiej ekspansji firmy w całym kraju. 

Niestety, od tamtego czasu upłynęło ponad ćwierć wieku i rozwiązania stosowane w tamtych latach aktualnie są przestarzałe, a domy wybudowane w ten sposób często sprawiają duże problemy swoim użytkownikom. Powodem tego były między innymi złe przekroje oraz materiały o bardzo niskiej jakości. Dużą odpowiedzialność ponoszą też wykonawcy, którzy bez choćby podstaw fizyki budowli (do której po prostu nie mieli dostępu), ograniczyli swoje umiejętności do poprawnego zbijania konstrukcji bez przestrzegania wielu istotnych detali w procesie technologicznym budowy domu.

Jako młody technik technologii drewna w 1996 roku podjąłem pracę w jednej z pierwszych firm w Polsce, które zajmowały się budową domów szkieletowych. Nie były to łatwe czasy dla budownictwa szkieletowego. Brakowało znajomości technologii i odpowiednich materiałów.

Wiedzę na temat budowy domów przywozili ludzie pracujący w USA i Kanadzie. Bez wątpienia jednym z prekursorów budownictwa szkieletowego na owe czasy był Pan Wojciech Nitka . Na podstawie jego publikacji uczyło się wielu wykonawców, niektórzy budują w ten sposób do dnia dzisiejszego. 

 

 

 

WIĘCEJ

Nazywam się Paweł Miszczyk i jestem założycielem firmy Asgard EEH. Aby przekonać Państwa że jesteśmy fachowcami w swojej branży, a współpraca z nami jest opłacalną inwestycją, przybliżę nieco rozwój mojej drogi zawodowej do etapu, w którym jestem teraz. Etapu, w którym z czystym sumieniem mogę zaoferować Państwu profesjonalną budowę energooszczędnego domu szkieletowego. Ale po kolei.

Witam Państwa serdecznie